Mikulášská pátračka

Advent se pomalu blíží a spolu s ním i  Mikulášská nadílka. Co takhle si letos tento svátek s dětmi užít trochu netradičně?

Připravili jsme pro Vás a Vaše děti Mikulášskou pátračku za nadílkou, bojovku, která se vejde do každého bytu s troubou :) 
(trouba je totiž místo, kam schováte dětem odměnu).

Je 5. prosince, Mikuláš vyslal čerta s andělem, aby dali dětem nadílku pod polštář. Čertík Bertík ale vidí v lidských mláďatech jen to špatné a balíčky proto schoval jinam!  Andělka přispěchá dětem okamžitě na pomoc a za dobré skutky, které během roku vykonaly, jim dá úkoly. Když je vyřeší, navede je to přímo k místu, kde je odměna schovaná (k troubě). Je potřeba ale jednat rychle, dříve než se ovoce zkazí!

126491886_397517914731776_331461757173260388_n  

Co Vás čeká? Co obsahuje naše Mikulášská pátračka?

  • Milý dopis od Mikuláše s příběhem schované nadílky,
  • 6 úkolů ve dvou stupních obtížnosti, jejichž splnění dovede děti až k troubě (tam schováte nadílku)
  • jako bonus čertovská pohádka o tom, proč Bertík odměny nakonec schoval a že všechno může být tak trochu jinak, než se na první pohled zdá (pdf i jako audio pohádka v mp3) 

Je to vhodné i pro mé dítě?

Neznám dítě, které by nemělo rádo dobrodružství, hledání pokladů.
Úkoly mají dva stupně obtížnosti cca 4-5 let, 6-7 let. Úkoly jsou ale nezávislé, nenavazují na sebe. Sami si tak můžete rozhodnout, jakou obtížnost pro své dítě zvolíte. 

S tříletým dítětem můžete plnit úkoly společně, osmileté bude mít zase radost, jak mu to hezky jde. Dobrodružství a radost z hledání "pokladu" si ale užijí zajisté všichni

20201121_192738komplet20201121_132038

 Zajímavé? Chcete vědět přesně, jak to bude v případě objednávky probíhat?

Mikulášské dobrodružství vám zašlu e-mailem po připsání peněz na účet.

Vy si vyberete úkoly vhodné obtížnosti a dopíšete do nich dobré skutky Vašich dětí.  Ve sváteční večer schováte nadílku do trouby a  vytištěnou bojovku (příběh i úkoly) vložíte do obálky a dáte za okno, nebo jinak dětem doručíte. Pak už se jen necháte vést příběhem a užijete si společné dobrodružství. 

Na splnění úkolů od Andělky nepotřebujete nikdy víc, než pastelky, nůžky, lepidlo a bystrou hlavičku. Na vytištění stačí černobílá tiskárna. 

Audio pohádku můžete dětem pustit třeba večer před spaním, nebo si PDF  vytisknout a společně přečíst.

 

  Objednat